Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre, İYİ Parti Bozdoğan Belediye Başkan adayı Erhan Algan, 31 Mart yerel seçimlerindeki rakiplerine siyasi centilmenlik çağrısında bulundu.

Bozdoğan’da AK Parti’nin Ufuk Altıntaş’ı, CHP’nin Galip Özel’i, Saadet Partisi’nin Talha Kayaoğulları’nı belediye başkan adayı gösterdiğini anımsatan Algan, “Sizin de bildiğiniz gibi ben de İYİ Partimizin Bozdoğan Belediye Başkanı Adayıyım. Yaş itibariyle en büyüğünüzüm ve abinizim. Belediye Başkanlığı yarışında ( ölüm kalım mücadelesi değildir ) benim açımdan önemli olan ve aşağıda ifade etmeye çalıştığım hususları dikkate almanızı özellikle sizlerden istirham ederim” dedi.

“KİŞİLİĞİNİZE EN UFAK ELEŞTİRİM OLMAYACAK”

Nazilli’de muhteşem konser Nazilli’de muhteşem konser

“Benim için her biriniz bir değersiniz ve önemlisiniz” diyen Algan, “Her yarışın bir kazananı vardır, sonuç ne olursa olsun her biriniz kardeşimsiniz ve öyle kalacaksınız. Her birinizin Bozdoğan'ımıza katkı sağlamaya gayret edeceğinize olan inancım tamdır. Yaşayacağımız seçim sürecinde, asla sizlerin kişiliklerinize yönelik en ufak bir eleştirim olmayacaktır ve sizlerin de birbirinize karşı olmasını arzu etmem. Bozdoğanlı hemşehrilerimize hizmet noktasında yöntemlerimiz ve önceliklerimiz konusunda illaki her birimizin öncelikleri farklı olabilir, bu da doğaldır. Burada önemli olan kamu yararı ve hüsnüniyettir. Ülkemizdeki bu gergin ve ötekileştirme üzerine oturtulan siyasi ortamda lütfen önce insan sonra siyasi kimlik olduğumuzu unutmadan, birbirimizi kırıp dökmeden siyasetimizi yapalım ki, yarın birbirimizin yüzüne bakabilelim” değerlendirmesinde bulundu.

“HIRSINIZ AKLINIZIN ÖNÜNE GEÇMESİN”

Algan, “Devlet adamı, kamu görevlisi ve herkesin başkanı olacağımız bilinciyle, amacımızın güzel Bozdoğan’ımıza hizmet etmek olması gerektiğini asla unutmayalım. Kazansak da, kaybetsek de kazananın Bozdoğan’ımız olması gerektiğini asla unutmayalım ve kazananın yanında duralım. Şunu özellikle istirham ediyorum; hırsınızın aklınızın önüne geçmesine asla müsaade etmeyiniz. Bazen kaybederken kazanırsın, bazen de kazanırken kaybedersin. Her biriniz Allah'a emanet olun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KIVANÇ UĞUR