Kuşadası sahilleri konforlu ve hijyenik tatilin adresi olmayı sürdürüyor Kuşadası sahilleri konforlu ve hijyenik tatilin adresi olmayı sürdürüyor

Yeni Kıroba Gazetesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Efeler Belediye Başkan aday adaylığı için aralık ayının başında İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı görevinden istifa eden Recep Taner, yeni başkanın kim olacağı konusundaki tartışmalara ilişkin sessizliğini bozdu. Bu göreve Sadettin Yabaş’ı önerdiğini ve halihazırda onun vekalet ettiğini belirten Taner, “Yabaş’ın başkanlığa atanmaması durumunda aktif siyasetten çekilmeyi düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

“BİR AYDIR BAŞKAN ATANAMADI”

Yeni Kıroba’nın konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Taner, “Ben daha önceki ilçe başkanları toplantısında da, basından arkadaşlar sorduğunda da görevi bıraktıktan sonra yerime gelen Siyasi İşler Başkanı Sadettin Yabaş’ın devam etmesini gerektiğini ifade ettim. Sadettin Yabaş şu anda il başkanvekili olarak devam etmekte ama genel merkezden onla ilgili bir atama gelmedi. Başka bir atama da gelmedi. Şu ana kadar sürüncemede kaldı. Bir ayı aşkın süredir teşkilata bir başkanın atanamaması da sıkıntı. Sadettin Başkan’ın önümüzdeki süreç içinde, seçim sürecinde Aydın’da bu işi çok rahat şekilde götüreceğine inandığım için onun ataması yapılması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

İl yönetiminin kendi arasında seçim yaptığını, Sadettin Yabaş ve İlhan Adıyaman’ın 18’er oy aldığını, Rahmi Aydın’ın ise 6 oy aldığını anımsatan Taner, Adıyaman ve Aydın’ın ilerleyen süreçte adaylıktan çekildiğini dile getirdi.

“YERİME BIRAKTIĞIM KİŞİYLE DEVAM EDİLMELİ”

Adayın bire indirildiğini ve Sadettin Yabaş’ın İYİ Parti İl Başkanı olarak atamasının yapılması gerektiğini savunan Taner, şöyle konuştu: “Ben Sadettin Yabaş’ı önerdim. Onu önerirken teşkilatın başında güvendiğim bir insan olmalı düşüncesiyle benden sonra göreve gelen arkadaşımızı önerdim. Belediye başkanlığı konusunda istifa ederken yerime bıraktığım insanla devam edilmesi düşüncesindeyim. Bu da benim şahsi düşüncem. Ertürk ya da bir başkası noktasında değilim. Ben görevden ayrılırken Sadettin Başkan’ı yerime bırakmışım. Şu anda gayet güzel bir şekilde il başkanlığını temsil etmekte. Dolayısıyla onun atamasının yapılmasını beklemekteyim. Atama yapılırsa devam edeceğim, atama yapılmadığı takdirde demek ki, genel merkez buradaki tavrımızı düşüncemizi uygun görmüyor anlamına gelir. Yabaş atanmadığı takdirde aktif siyasetten kenara çekilmeyi düşünüyorum.”

Kaynak: KIVANÇ UĞUR