Naz-Bel A.Ş. bünyesinde çalışan işçilere yönelik Hak İş Konfederasyonu ile 2 yıl 6 ay süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.  Müjdeli haber çalışanları mutlu etti.

Nazilli Belediyesi ile Hak-İş Konfederasyonu Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. 2 yıl 6 ay geçerli olacak toplu sözleşmenin imzaları İşçi Sendikası yetkilileri ile Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan tarafından atıldı.  

Aydınlı şoförden örnek davranış Aydınlı şoförden örnek davranış

Nazilli Belediye Başkanı, Hizmet-İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesini İmzaladı. En düşük maaşın 15 bin TL’nin üzerine çıkarken bölgenin en iyi maaş artışı sağlanan Belediyesi Nazilli Belediyesi oldu.  Kışın soğuk demeden, yazında sıcak demeden özveri ile çalışan işçinin alın terinin karşılığını vermenin önemine vurgu yapan Başkan Özcan, zam artışını asgari ücret seviyesinin üzerinde tutarak çalışanın her zamanda yanında olduğunu gösterdi. 

Başkan Özcan’dan belediye çalışanlarına tarihi zam

Nazilli Belediye Başkanı, Hak-İş Konfederasyonu Hizmet-İş Sendikası ile gerçekleştirdiği görüşmeler sonucunda toplu iş sözleşmesini imzaladıklarını sosyal medya hesabından duyurdu. Nazilli Belediyesi Naz-Bel Anonim Şirketine bağlı olarak çalışan belediye personeli duyurulan müjdeli haberi büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Yapılan anlaşmaya göre, Nazilli Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında çalışanların hak ve menfaatlerini korumak amacıyla çeşitli düzenlemeler yapılarak güzel bir mutabakata varıldığını belirten Başkan Özcan; “Şirketimize bağlı olarak çalışan personellimiz, sözleşme kapsamında daha iyi çalışma koşulları, sosyal haklar ve maaş artışı gibi bir dizi avantajlar elde etti. Şu an imzaladığımız protokole göre en düşük maaş 15 bin TL üzeri oldu. Nazilli Belediyesi olarak, çalışanların refahını ve memnuniyetini ön planda tutarak, sürdürülebilir bir hizmet sunma hedefindeyiz. Bu toplu iş sözleşmesi, hem belediye personelinin yaşam standartlarını iyileştirmeye yönelik bir adım hem de belediyenin kaliteli hizmet sunma vizyonuna katkı sağlayacak. Tüm çalışma arkadaşlarına hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

Sözleşmenin imzalanmasından duydukları memnuniyeti ifade eden Hizmet-İş Sendikası temsilcileri de; Sendika yetkilileri, Nazilli Belediye Başkanı ve belediye yönetimiyle yapıcı bir diyalog süreci yürüttüklerini ve çalışanların taleplerinin karşılanmasına odaklandıklarını belirtti. Sendika, toplu iş sözleşmesinin tüm belediye personellerine daha iyi bir çalışma ortamı ve daha adil bir iş hayatı sunacağını vurguladı. (HABER MERKEZİ)
 

Editör: ERDAL GÜNDÜZ