Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre, Nazilli’nin en işlek caddelerinden olan Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde geçtiğimiz hafta hem Aydın Büyükşehir Belediyesi hem de Nazilli Belediyesi aynı anda çalışma başlattı. Büyükşehir Belediyesi caddenin yukarısında asfalt çalışması yaparken Nazilli Belediyesi de Valilik desteğiyle alt yapı yenileme çalışması yapıyor. Nazilli Belediye Meclisi’nin İYİ Parti’den istifa eden bağımsız üyesi Kadir Mutlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Nazilli Belediyesi’ni eleştirmiş, alt yapı çalışmasının mühendislik kurallarına uymadan plansız bir şekilde yapıldığını savunmuştu.

“MÜHENDİSLİK KURALLARINA UYMUYOR”

Kadir Mutlu paylaşımında “Nazilli belediyesi bakanlıktan aldığı hibe borularla hiçbir fenni kurala ve mühendislik hesaplamalarına uymadan sadece bir şeyleri yapmış olmak için Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu alt geçidine boru döşemeye çalışıyor. Mevcut olan alt geçitteki hatta döşeyecek olduğu boruları bağlayarak tamamen projesi olmayan plansız bir çalışma yapıyor. 14-15 kilogram lık bir yağışta sorun yaşanan alt geçidi tamamen sorunu büyüten bir çalışma ile insanların can ve mal güvenliğini tehlikeye atıyor. Eğer sadece kepçe ile kazı yaparak bu döşeme işi olacak olsaydı büyükşehir bunu 100 kere yapardı. Halbuki mühendislik ve fenni kurallara göre yağmur suyunun mansap kısmından yani Sümerbank'ın oradaki ana kanaldan başlanarak yeterli kesitte menfez yapılarak çalışma yapılması gerekmektedir. Kürşat Engin Özcan'ın yaptığı iş tamamen kamu malını çarçur etmek ve halkı kandırmaktır” ifadelerini kullandı.

MUTLU’NUN ELEŞTİRİSİNE YANIT VERDİ

Aydınlı şoförden örnek davranış Aydınlı şoförden örnek davranış

Cumhur İttifakı’nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş ve partilileriyle birlikte çalışmaları yerinde inceleyen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Kadir Mutlu’ya sahadan yanıt verdi. Büyükşehir Belediyesi’nin alt yapı çalışması yapmadığını savunan Özcan “Burası yağmurda göl oluyor. Yetki onlarda. Yapmalarını istedik yapmadılar. Burası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın projesidir. Ulaştırma Başkanlığı’nın desteğiyle DSİ’nin incelemesiyle, Valilik gözetiminde yapılıyor. Rastgele yapılmıyor. Bittiğinde Sümerbank’a kadar bağlantıyı sağladığımızda burada su birikmeyecek” sözleriyle Kadir Mutlu’nun eleştirilerine yanıt verdi.

Kaynak: FİLİZ ÖZDEMİR