Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, 31 Mart yerel seçimlerinin sonuçlarını ve teşkilatın izleyeceği yol haritasını parti il merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi.

Nazillili kadınlar okey günlerinde buluşacak Nazillili kadınlar okey günlerinde buluşacak

17 ilçedeki tüm sandık sonuçlarını irdeleyeceklerini ifade eden Ökten, seçim sonucunu yalnızca emeklilerle ilgili sorunların değil, kira artışları, özel okul ücretlerindeki artış ve Aydın özelindeki şikâyetlerin belirlediğini söyledi.

22 yıldan bu yana hiçbir zaman seçmen iradesini yok saymadıklarını ve bu iradeyi baş tacı olarak gördüklerini kaydeden Ökten, 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili yapılması gerekeni yapacaklarını dile getirdi.

ÇERÇİOĞLU’NU ELEŞTİRDİ

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu seçim vaatleri ve adliyedeki mazbata töreninde kullandığı ifadeler üzerinden eleştiren Ökten, “Biz biliyoruz ki, önümüzdeki süreçte de bu vaat edilenler yapılmayacak. Çünkü evvelden bunları söyleyip yapmama gibi bir alışkanlıkları var. Yine de samimi bir şekilde kazanan belediye başkanlarımıza tebriklerimizi ilettik. Bugün yetkiyi alan, mazbatayı alan Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarının yetkisi vatandaşa hizmet etmek” diye konuştu.

İDDİALARA YANIT VERDİ

Hakkında medyada çıkan ‘VIP yaşam’ iddialarına da yanıt veren Ökten, seçim çalışmaları için 40 günlüğü 48 bin liraya Transporter minibüs kiraladıklarını, öyle iddia edildiği gibi VIP özelliklere sahip olmadığını bildirdi.

Ökten, seçim sürecinde partiye şahsi olarak 127 bin lira bağışta bulunduğunu da aktardı. ‘Koruma krizi’ tartışmalarına da değinen Ökten, “Bir konu gelişti. Emniyet’ten bir arkadaş 2 – 3 hafta bize eşlik etti. Sonrasında gerek olmadığını söyledik” dedi.

“NE GEREKİYORSA YAPMAYA HAZIRIM”

Ökten, istifa edip etmeyi düşünmediğine ilişkin soru üzerine şöyle konuştu: “Seçimden bu yana partinin içinde dışında, herkes şunu söylüyor, ‘Siz elinden geleni yaptınız, çok koşturdunuz.' Takdir seçmenin iradesi. Bu sonucun sebebi neyse ortaya koyacağız. Siz bunun siyasi hatadan dolayı kaynaklandığını ispatlayın, gereğini yapayım. Herkes elini vicdanına koyup 'Evet Aydın’da bu sonuç il başkanlığından kaynaklanıyor' desin. O zaman ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. AK Parti’ye zarar verecek en son kişilerden biriyim. Bu iş sadece Gökhan Ökten meselesi değil.”

Basın toplantısına AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ebru Alp Kayır, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Ozan Ancın ile parti yöneticileri de katıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ