Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Bayramın son günü Antalya’da yaşanan ve bir kişinin yaşamını yitirdiği teleferik kazasının ardından eski Aydın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tunay Çoban, çarpıcı bir iddiada bulundu.

Yaptıkları denetim sonucunda güvensiz buldukları Pınarbaşı – Aytepe teleferiğini mühürlediklerini aktaran Çoban, bu sürecin sonunda görevden alındığını ifade etti.

“O DÖNEMİ HATIRLADIM”

Çoban, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, müdür olarak görev yaptığı dönemde belediyece işletilen Aytepe teleferiğini güvensiz bulduklarını ve mühürlediklerini anımsatarak, “Teleferiğin o haliyle işletilmesi için dönemin Vali Yrd. Ö.F.G başta olmak üzere birçok baskı ve tehditle karşılaştık. Boyun eğmeyince, olmadık kumpas ve şikâyetlerle, soruşturma üzerine soruşturma, müfettiş üzerine, müfettiş görmüştük, Sonunda görevden aldırmayı başardılar ama bu dik duruşumuzla belki de olası bir teleferik kazasında yitireceğimiz bir canı önlemiştik. Antalya’da yaşanan teleferik kazasını görünce nedense o dönemi hatırladım” görüşlerini aktardı.

Başkan Arıcı “Koçarlı hizmetin, huzurun, barışın, hoşgörünün kenti olacak” Başkan Arıcı “Koçarlı hizmetin, huzurun, barışın, hoşgörünün kenti olacak”

2008’DE HİZMETE BAŞLAMIŞTI

Pınarbaşı – Aytepe arasında çalışan teleferik, 2008 yılında İlhami Ortekin’in Aydın Belediye Başkanlığı döneminde hizmete açılmış ve bir süre kullanılmıştı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ