Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre, İYİ Parti’nin yerel seçimlerdeki başarısızlığının ardından eski genel başkan Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesi İYİ Parti’de istifa fırtınası çıkardı. Partinin Aydın teşkilatı da istifa depreminden nasibini aldı. İYİ Parti Kuşadası Kurucu İlçe Başkanı olan Kuşadası ve Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hayati Atlı, İYİ Parti KKTC Temsilcisi ve Üst Kurul Delegesi Aydınlı Murat Bozkurt, İYİ Parti Aydın İl Disiplin Kurulu üyesi Salih Cengiz, partinin birçok kademesinde görev alan, eski Aydın Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Gülizar Şengül Peçen İYİ Parti Aydın İl Kurucu Üyesi, önceki dönem İl Başkanı ve 28. dönem Aydın Milletvekili Adayı Cemal Sarı, Nazilli İlçe Başkanı Efe Güner İYİ Parti’den istifa etti.

AĞIRALİOĞLU’NUN PARTİSİNE KATILIM BEKLENİYOR

Türkiye Diyanet Vakfı 35 milyona yakın ihtiyaç sahibine kurban eti ulaştırdı Türkiye Diyanet Vakfı 35 milyona yakın ihtiyaç sahibine kurban eti ulaştırdı

Çoğunluğu milliyetçi seküler bir dünya görüşüne sahip olan İYİ Parti’den ayrılanlar siyasi yaşamlarına hangi partide devam edecekleri merak konusu oldu. Geçtiğimiz yıl İYİ Parti’den ayrılan Yavuz Ağıralioğlu’nun parti kurmak için hazırlıklarını hummalı bir şekilde sürdürdüğü biliniyor. İYİ Parti’den ayrılanların bir kısmının sonbaharda il ve ilçe teşkilatlanmasına başlayacak olan Yavuz Ağıralioğlu’nun partisine katılacağı tahmin ediliyor. İYİ Parti’den ayrılanlar için bir diğer seçenek ise göçmen karşıtlığıyla öne çıkan aynı zamanda milliyetçi ve seküler vatandaşlara hitap eden Zafer Partisi’ne yönelebileceği siyasi kulislerde konuşuluyor. 

Kaynak: HABER MERKEZİ