Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre, 31 Mart yerel seçimleri CHP’nin 47 yıl sonra gelen zaferiyle sonuçlandı. İktidardaki AK Parti kurulduğu günden bu yana ilk kez bir seçimden ikinci parti olarak çıktı. Siyasi parti başkanları ve yorumcuların ortaya çıkan tabloda emeklilerin ciddi bir rolü olduğunu vurgularken Türkiye Emekliler Derneği Nazilli Şube Başkanı Faruk Baştepe’den söz konusu tespite ilişkin doğrulama geldi. Baştepe yerel seçimler sonucu ortaya çıkan tabloda emeklilerin etkin bir rol oynadığını belirterek “Emekliler tepkisini ortaya koydu” dedi.

Beyaz ette üreticinin fiyat artışı TÜİK enflasyonunun 15 puan altında Beyaz ette üreticinin fiyat artışı TÜİK enflasyonunun 15 puan altında

EMEKLİ GEREĞİNİ YAPTI”

Nazilli’de 30 bine yakın emeklinin yaşadığına dikkat çeken Baştepe “Yalnızca emekliler değil dul ve yetim aylığı alanlar da çok zor durumdalar. Onların maaşları 10 bin liranın da altında kaldı. Doğalgazsız evlerin kiraları bile 5 bin lirayı geçti. Gıda enflasyonu çok yüksek. Zamlar artık haftalık gelir oldu. Emekliler, dul ve yetim aylığı alanlar gerçekten çok zor durumdalar ve seçimde gereğini yaptılar. Tepkilerini gösterdiler. İnşallah bundan sonra hükümet gereğini yapar ve enflasyonu düşürürler” şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ