Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre,  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın milletvekili Süleyman Bülbül ilçe programı kapsamında Nazilli Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bülbül, yerel seçim ve adaylara dair önemli açıklamalarda bulundu. “81 ilde kendi adaylarıyla seçime gireceklerini açıklayan İYİ Parti’nin ve HEDEP’in desteği olmadan seçim kazanabilecek misiniz?” sorusu üzerine Bülbül “İYİ Partili kardeşlerimizin kararlarına saygılıyız. Seçmen kazanacak aday etrafında birleşecektir. Genel merkezler ittifak yapmasa da seçmen yerelde işbirliği yapacaktır” dedi. Bülbül, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yeniden aday gösterilmesi konusunda hiçbir şüphe bulunmadığını, muadil büyükşehirlerle birlikte Aydın adayının da açıklanacağını söyledi.

İYİ Parti’den ayrılanlar ne yapacak? İYİ Parti’den ayrılanlar ne yapacak?

NAZİLLİ ADAYI OCAK SONUNDA AÇIKLANACAK

Nazilli için aday çalışmalarının halen devam ettiğini belirten Süleyman Bülbül “Nazilli’de üç kardeşimiz aday adaylığını açıkladı. Medeni cesaretlerinden dolayı kutluyorum. Genel merkez anketler yaptırıyor. Kazanacak aday bulma çalışmaları yapılıyor. Ancak eskiden olduğu gibi sağdan bir aday çıkarmayacağız. CHP artık sağdan da oy alabilecek öz evlatlarıyla yola çıkacak” şeklinde konuştu. Süleyman Bülbül kendisinin aday gösterilme olasılığının sorulması üzerine “Nazilli il olsaydı aday olurdum ama şu aşamada öyle bir durum söz konusu değil” dedi. Bülbül Nazilli adayının ise ocak ayının sonuna doğru açıklanacağını söyledi.

ÖRGÜTLE ARASINDA SORUN VAR MI?

Süleyman Bülbül’e Nazilli ziyaretlerinde parti binasına hiç gitmediği ve ilçe örgütünün etkinliklerine katılmadığı hatırlatılarak “Örgütle aranızda sorun mu var?” sorusu yöneltildi. Bülbül “Ben Nazilli’nin ve CHP’nin evladıyım. Saham tüm Aydın. Belirli odaların içinde siyaset yapmak zorunda değilim. CHP’nin içinde her görevi yaptım. Partimi en iyi şeklide temsil etmek için çaba gösteriyorum.

Mesliste en fazla soru önergesi veren 10 milletvekilinden biriyim. Kamuoyuna hesap veren biriyim. Örgütlerle sorunumuz yok olsa bile çözeriz. Milletvekilinin ve ilçe başkanının görevleri farklıdır. Herkes görevini yapmalı. Yönetim kurulunda oturulan koltukları 10 yıl önce ben aldım. Örgütte çok emeğim vardır” sözleriyle yanıtladı.

Kaynak: FİLİZ ÖZDEMİR