Yeni Kıroba Gazetesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre, 2015 – 2018 döneminde CHP Aydın İl Başkanı olarak görev yapan Bayram İnci, Efeler Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.

Başvuru evraklarını CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı’ya teslim eden İnci, “Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanlığı ve Aydın İl Başkanlığı yaptığım dönemlerde partimi zirveye taşıdım. Şimdi de Efeler İlçemizi zirveye taşımak için belediye başkanlığına aday adayı oldum.

İşte 3 ilçenin CHP adayları İşte 3 ilçenin CHP adayları

Bu süreçte partililerimizden ve hemşehrilerimizden gelen aday olmam yönündeki güzel talepleri için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisinin bir neferi olarak gelen taleplere kayıtsız kalamazdım” ifadelerini kullandı.

“AYDINLIK BİR EFELER İÇİN ADAYIM”

“Efeler’e hizmet sunmanın zamanı geldiği için adayım” görüşünü aktaran İnci, şöyle devam etti: “Partililerimizin ve Efeler halkının desteğiyle seçildiğim takdirde ilkeli ve şeffaf bir yönetim vazgeçilmez anlayışımız olacaktır. ‘Çok akıl tek akıldan üstündür’ ilkesiyle birleştirici, bütünleştirici, çoğulcu ve katılımcı bir yönetim için adayım. Esnafın, emeklinin, emekçinin, yoksulun, yalnızın yanında olmaya adayım. Temiz, uygar, sağlıklı, üretken, çağdaş, akılcı, demokrat ve aydınlık bir Efeler için adayım. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla Efeler'i Türkiye'nin yüz akı yapmaya adayım. 2019 yerel seçimleri ve 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimlerine göre CHP’nin oyunu daha da artırarak rekor bir oyla Efeler Belediye Başkanlığını kazanmak ve Büyükşehir Belediye Başkanlığında iktidarımızı devam ettirmeye adayım.”

“GÜÇLÜ ADIMLAR ATACAĞIZ”

Dürüstlük ve emek adına yola çıktığına dikkati çeken İnci, “Güçlü ekibimizle birlikte kararlılıkla çıktığımız bu yolda Efeler’in geleceği için planladığımız düşüncelerimizi tutarlı ve şeffaf bir şekilde hayata geçireceğiz. Sakinliğimizi ve saygımızı koruyarak daima doğru, adil, çağdaş, güçlü ve akılcı adımlar atacağız. Daha çalışkan, daha umutlu, daha birleştirici bir anlayışla Efeler için hep birlikte çalışacağız. 5 sene sonunda bu kentte iyi ki ‘Cumhuriyet Halk Partisi’ var dedirtmek boynumuzun borcudur. Dinamik ve liyakatli bir ekiple bu şehre yeni bir soluk getireceğiz. Kendimi önce örgütüme, sonra Efelerli hemşehrilerime emanet ediyorum” sözlerine yer verdi. 

Kaynak: KIVANÇ UĞUR