Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la gerçekleştirdikleri değerlendirme toplantısı ve 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere ilişkin Yeni Kıroba’nın sorularını yanıtladı.

Ökten, “Sayın Cumhurbaşkanımızla toplantımızı gerçekleştirdik. 63 katılımcımızla Aydın temayülümüzü gerçekleştirdik. Aydın’la ilgili anket, kamuoyu araştırması, teşkilat temayülleri tamamlandı. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve genel merkezin son değerlendirmesiyle karar aşamasında. Adayların açıklanması konusunda resmi bir tarih bildirilmedi. Karar aşamasında. Biz de bekliyoruz” dedi.

Memleket Partisi Nazilli’de sahaya indi Memleket Partisi Nazilli’de sahaya indi

“DUYGUSALLIĞI AŞACAĞIZ”

Aydın’daki ilçe dağılımına ilişkin de açıklamada bulunan Ökten, şöyle devam etti: “İlçe dağılımı konusunda heyet görüşmeleri tam olarak tamamlanmış ve bize resmi bir tebliğ yapılmış değil. Konuşulan ve planlanan şekilleriyle görüşüldü. Biz düşüncelerimizi, fikirlerimizi söyledik. İlçe başkanlarımız Sayın Cumhurbaşkanımıza düşüncesini iletti. Haftaya o da kesinleşmiş olur. AK Parti kanadında da MHP kanadında da bu durumda. Biz Cumhur İttifakı olarak birbirimizin fikir, düşünce ve taleplerine önem veriyoruz. Aynı bakış açısıyla bakmaya çalışıyoruz. Hangisi bizi ittifak olarak daha hayırlı sonuca vardırır… Onun derdindeyiz. Sadece Aydın için değil, Türkiye için bu böyle. Tabii duygusal yaklaşanlar olabilir. Adaylık beklentisi olanlar vardır. Bu kararların ilk açıklandığı anda ilk tepkilerini duygusal olarak verebilirler ama her iki parti de büyük ve güçlü partiler. Bu duygusallığı da aşarak hep birlikte, birlik ve beraberlik içinde seçime gireceğiz.”

“BELEDİYELERİMİZ ÖRNEK HİZMETLER YAPIYOR”

Başkan Ökten, “Cumhur İttifakı Aydın’da seçimi kazanmaya ne kadar yakın?” sorusuna ise şu sözlerle yanıt verdi:

“Takdir vatandaşımızın. Takdir seçmenin. Şu an ben hakikaten Cumhur İttifakı’nın, AK Parti’nin Aydın’daki belediyelerine bakıldığında da örnek hizmetler yapılıyor. Bunun seçimde Cumhur İttifakı’na teveccühü artıracağını, bu artışın seçim sürecinde de ivmenin yukarıya gideceğini ve sonuca da daha fazla ilçe belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi olarak dönüşeceğine inanıyorum. Bütün çalışmamızı bu yönde yapacağız. Takdir seçmenin. Bizim öngörümüz bu.”

Kaynak: KIVANÇ UĞUR