Bozdoğan CHP’de Galip Özel sorusu Bozdoğan CHP’de Galip Özel sorusu

Karakoz, bütçenin patronlara ve yandaşlara hizmet verdiğini söyleyerek, vatandaşın unutulduğunu vurguladığı konuşmasında, “Vatandaşın itibarını ayaklar altına alan ve kendi bekası için itibardan tasarruf olmaz diyen bu ucube tek adam rejimi; ülke kaynaklarını har vurup harman savuruyor. İktidar; her seçim dönemi muslukları açarak önce vatandaşın ağzına bal çalıyor. Seçim bittikten sonra da bal çalmaktan vazgeçiyor ve ülkenin değerlerini, geleceğini çalıyor” dedi.

BU BÜTÇE AKP AVENELERİ İÇİN HAZIRLANMIŞ

2023 yılı için vaat ettiği hiçbir programı yerine getiremeyen iktidara yüklenen CHP’li Karakoz; “asgari ücretlilerin, öğretmenlerin, işçinin ve işsizin, emeklilerin, gençlerin, kadınların ve çiftçilerin bu bütçeden pay alamadığına değinirken tüm bütçe gelirlerinin garantili projelere ve AKP avanelerine dağıtıldığını” ifade etti.

ADINIZ AK AMA ALNINIZ AK DEĞİL!

CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz; “Yasalarla ve kadrolaşmalarla işlevsiz hale getirilen Sayıştay’ın denetim yapmadığını, meclisin işlevsizleştirildiğini” hatırlatırken yeni hükümet sistemiyle birlikte hatta bir önceki yıl ile bu yıl arasında birçok üründe yaşanan fiyat artışlarını bütçede konuşurken iktidara Adınız Ak Ama Alnınız Ak Değil derken bütçeye hayır diyeceklerini söyledi.

Kaynak: HABER BÜLTENİ