Vekillerden CHP’ye ‘bildiri’ tepkisi Vekillerden CHP’ye ‘bildiri’ tepkisi

Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Efeler Belediye Başkan aday adaylığı nedeniyle İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı’ndan ayrılan Recep Taner, yerini Siyasi İşler Başkanı Sadettin Yabaş’a bırakmıştı.

Vekaleten bu görevi yürüten Yabaş’ın asaleten başkan atanması için yoğun çaba harcayan Taner, geçtiğimiz günlerde Yeni Kıroba’ya verdiği demeçte, “Belediye başkanlığı konusunda istifa ederken yerime bıraktığım insanla devam edilmesi düşüncesindeyim. Bu da benim şahsi düşüncem. Ertürk ya da bir başkası noktasında değilim. Ben görevden ayrılırken Sadettin Başkan’ı yerime bırakmışım. Şu anda gayet güzel bir şekilde il başkanlığını temsil etmekte. Dolayısıyla onun atamasının yapılmasını beklemekteyim. Atama yapılırsa devam edeceğim, atama yapılmadığı takdirde demek ki, genel merkez buradaki tavrımızı düşüncemizi uygun görmüyor anlamına gelir. Yabaş atanmadığı takdirde aktif siyasetten kenara çekilmeyi düşünüyorum” demişti.

KONGREDE RAKİP OLMUŞLARDI

İYİ Parti Genel Merkezi’nin Ertürk’ün atamasını onaylamasının ardından gözler, Recep Taner’in nasıl bir yol izleyeceğine çevrildi. Geçtiğimiz Ocak ayındaki olağan kongrede Ertürk’le yarışan ve seçimi kazanan Taner’in genel merkezin Ertürk’ü atamasının ardından aktif siyasete veda edip etmeyeceği merak konusu oldu. 

Kaynak: KIVANÇ UĞUR