CHP’li Bülbül’den  şike iddiasına tepki CHP’li Bülbül’den şike iddiasına tepki

Yeni Kıroba Gazetesi'nden Kıvanç Uğur'un haberin göre,  İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş, TBMM Genel Kurulu’nda İçişleri Bakanlığı’nın bütçesi üzerinde konuştu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın uygulamalarını başarılı bulduğunu kaydeden Karakaş, “Şimdi, başarılı buluyorum, takdir ediyorum; bunun gerekçesi şudur: Maalesef, AK Parti iktidarında daha önce Bakanlık yapan arkadaşlarımızdan birileri geçmişte Emniyet teşkilatını ve güvenlik birimlerini FETÖ’ye teslim etti; diğerleri ise mafyayla, çeteyle, uyuşturucu baronlarıyla poz vererek onlara prim tanıdı ancak Sayın Bakan samimiyetle, dürüstçe görevini yapmaya çalışıyor; o yüzden kendisini takdir ediyoruz. Maalesef, görevini yapan insanlar, görevini yapan bürokrat ve bakanlar bu ülkede artık lütuf hâline geldi” görüşlerini aktardı.

“ASLA KABUL ETMEYİZ”

Türkiye’nin zor bir coğrafyada olduğuna dikkati çeken Karakaş, “Bugünün 8-10 milyon mültecisi yine bizim yaptırdığımız simülasyonlara göre 2053 yılında 35 milyona tekabül ediyor ve maalesef bu insanlara vatandaşlık veriliyor. O yüzden ivedilikle sığınmacılara verilen vatandaşlığın bir an önce durdurulması lazım. Evet, bunlar bizim Müslüman kardeşlerimiz, aşımızı, işimizi paylaşabiliriz ancak vatandaşlığı asla vermememiz lazım çünkü vatandaşlık demek o ülkenin tapusuna ortak etmek demektir. Benim atalarımın canlarıyla, kanlarıyla bize emanet ettiği bu vatanın tapusuna hiç kimseyi ortak etme niyetinde değiliz, bunu da asla kabul etmeyiz” diye konuştu.

“YABANCILARA TOPRAK SATIŞI YASAKLANMALI”

“Ülkemizde çok ciddi oranda toprak satışı yapılıyor” diyen Karakaş, şöyle devam etti: “Geçmişte vatandaşlık için 400 bin dolar verenler, daha doğrusu, 400 bin dolarlık taşınmaz alanlar vatandaş oluyordu ancak dört gün önce yeni bir şey çıkardılar. Günaydın diyorum ben kendilerine, doğruyu buldular; bu toprak satışını, tarla satışını ev, konut ve iş yeri şeklinde çevirdiler. Bunu doğru bir uygulama olarak buluyorum ama yetersiz buluyorum çünkü bugün Türkiye'de Yahudiler -bakın, İsrailliler demiyorum- dünyanın birçok bölgesinde yaşayan, Rusya'da, Avrupa’da, orada, burada yaşayan Yahudiler, binlerce, on binlerce dönüm toprak alıyorlar. Ancak gelişmiş, geleceğini düşünen ülkeler ne yapıyor? Vatandaşlık verirken bunu doksan dokuz yıllığına kullanım hakkını veriyor, satmıyor. Biz, ivedilikle toprak satışının da yabancılara yasaklanması gerektiğini düşünüyoruz.”

Kaynak: KIVANÇ UĞUR