Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Ticaret Odası (KUTO), Atatürkçü Düşünce Derneği Aydın ve Atatürkçü Düşünce Derneği Kuşadası Şubesi (ADD) tarafından KUTO Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Emre Fazlılar, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Hüsnü Bozkurt, Araştırmacı Yazar Nail Topal, Mahmut Esat Bozkurt’un torunu Mahmut Esat Bozkurt ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Program, Araştırmacı Yazar Nail Topal’ın, Mahmut Esat Bozkurt’un hayatına dair kaleme aldığı ‘Geçmişten Geleceğe Mahmut Esat Bozkurt’ adlı kitabından bazı kısımları katılımcılara okumasıyla başladı.

“100. YILIN HEYECAN VE GURURUNU YAŞIYORUZ”

Programın devamında Mahmut Esat Bozkurt’un torunu Mahmut Esat Bozkurt, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılının heyecan ve gururunu yaşıyoruz. Aynı zamanda duygu dolu anlara da şahitlik ediyoruz. Biz Atatürkçülerin çatışmadan tek bir çatı altında mücadele etmesi şarttır. Geçmişte Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere bıraktığı mirasa bugün de sahip çıkmalıyız” dedi.

“TÜRK DEVRİMİNİN FİKİR ÖNDERLERİNDEN BİRİ”

Muhtar Öztürk’ten Büyükşehir'e hizmet teşekkürü Muhtar Öztürk’ten Büyükşehir'e hizmet teşekkürü

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Hüsnü Bozkurt ise, “Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bugün burada rahmetle anıyorum. Türkiye Cumhuriyet’i kurtuluşu ve laikliği tamamen kendi içindeki cevherle başarmıştır. Bunun bir örneğini daha dünyada görmek çok zordur. Cumhuriyetimizin mimarlarından Mahmut Esat Bozkurt da Kuşadası’nda kurtuluşun yapı taşlarından biridir. Ülkemiz için de Kuşadası için de çok önemli bir değerdir” diye konuştu.

Kaynak: HABER BÜLTENİ