Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, yeni dönemdeki ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıyı yönetmek üzere kürsüdeki yerini alan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu CHP’li meclis üyeleri alkışlarla karşıladı. 

31 Mart yerel seçimlerinde göreve gelen belediye başkanı ve belediye meclis üyelerini kutlayan ve hayırlı olsun dileklerini ileten Çerçioğlu, “Umarım önümüzdeki 5 yıllık süreçte hepimiz en iyi şekilde Aydın’a hizmet ederiz. Çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Çerçioğlu, yasa gereği, en genç belediye meclis üyeleri Kaan Vardarlı ve Ege Berk Korkmaz’ı geçici kâtip üye olarak divana davet etti. 

ÖZDEMİR VE GÜRSOY BU DÖNEM DE GÖREV ALDI 

Gerçekleştirilen seçimde, tıpkı geçen dönem olduğu gibi kâtip üyelerin tamamı kadınlardan oluştu. CHP’li belediye meclis üyeleri Derya Oktay, Ayşe Özdemir, Hicran İzmit, Yasemin Gürsoy ve Gülsüm Tekeoğlu, kâtip üyeliklere seçildi. Vardarlı ve Korkmaz, seçimin ardından görevlerini bu isimlere devretti. 

Belediye Meclis Birinci Başkanvekilliğine CHP’li Yiğit Menderes, İkinci Başkanvekilliğine ise CHP’li Celalettin Erol seçildi. 

Büyükşehir’den 3 milyarı aşkın yatırım Büyükşehir’den 3 milyarı aşkın yatırım

ENCÜMEN ÜYELERİ 

Büyükşehir Belediye Encümeni’ne ise CHP’li üyeler Mustafa Kırcalı, Mustafa Saatçı, Fahri Semerci, Yücel Şengün ve Ayşe Özdemir seçildi. 

KOMİSYONLARDA CHP ÜSTÜNLÜĞÜ 

Yasa gereği başkanlık divanı, başkanvekillikleri ve encümen üyelikleri için gizli oyla seçim yapılırken, ihtisas komisyonu üyelikleri için açık oylama yapıldı. Komisyonlarda parti dağılımı 5 CHP, 2 AK Parti şeklinde oldu. 

MECLİS TATİL YAPMAYACAK 

Toplantıda, belediye meclisinin tatil yapıp yapmaması hususu da ele alındı. Şimdiye kadar halka kesintisiz hizmet için tatil yapmadıklarını ifade eden Başkan Çerçioğlu, tatil yapılmadan Meclis çalışmalarının devam etmesini önerdi. Çerçioğlu’nun önerisi, oybirliğiyle kabul edildi. 

Büyükşehir Belediye Meclisi, komisyonlardan gelen düzenlemeleri görüşmek üzere pazartesi günü ikinci toplantısını gerçekleştirecek. 

Kaynak: HABER MERKEZİ