Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce yerel seçim çalışmalarına Nazilli’den start verdi. Belediye Meydanı’nda miting yapan İnce konuşmasında hem iktidarı hem de muhalefeti hedef aldı. Millet İttifakı’nın 28 Mayıs genel seçimlerini bilerek kaybettiğini savunan Muharrem İnce "Bana herkes Millet İttifakı’nın kazanmasına engel olacağımı söyleyerek saldırdı. Altılı Masa’nın yanlış olduğunu söyledim. Artık hiçbir şey yapamayan Erdoğan'a seçimi bile bile verdiler. Cumhurbaşkanlığını kaybetmişsin, meclis çoğunluğunu kaybetmişsin. Bu son seçimdi diye insanları kandırmışsın. İçişleri, MİT'i vermişsin. Park bahçelerle mi, mezarlıklar mı Türkiye batacak. Milleti kandırmışsınız hep. Ortada icraat yok, ortada AK Parti korkusu var sadece. AK Parti korkusuyla seçim olmaz. Ülke böyle yönetilmez" dedi.

“CHP’YE DÖNMEK İSTEMİYORUM”

Muharrem İnce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptığı görüşmelere ilişkin “İstanbul'da sana yardımcı olalım dedim. Bir şey talep ettiğimizden de değil. 25 sene sonra İstanbul'u kazanmışsın, bak burayı kaybetmeyelim. O yüzden destek olalım dedik. Kendisi teşekkür etti, oturalım konuşalım dedi. Bundan sonra da CHP'yi bir korku sardı. 'Allah allah niye destek oldu ki? Acaba geri mi gelecek?' diye korku sardı. Yahu sakin olun bir şey istediğim yok. Ben memleketi geri kazanmak istiyorum o kadar. Tek bir hedefim var. Doğruları söylemek. Atatürk'e sahip çıkmak, Atatürk'e hain diyenlere hain demek” şeklinde konuştu.

İşte 3 ilçenin CHP adayları İşte 3 ilçenin CHP adayları

ÇETİNKAYA İÇİN DESTEK İSTEDİ

İYİ Partili ile ittifak konusunda ılımlı mesajlar veren İnce “İYİ Partili kardeşlerim alınganlık göstermesin. Sizinle de oturalım konuşalım. Nazilli'yi konuşalım, Sultanhisar'ı konuşalım, Yalova'yı konuşalım. Lokal de olsa beraber seçim alabileceğimiz yerler olsun. Bunları masaya yatıralım, konuşalım dedim. Arabulucu olmak gibi bir derdim hiçbir zaman olmadı" dedi. İnce, son olarak da partisinin belediye başkan adayı Ali Çetinkaya için destek istedi. İnce, partisinin Nazilli Belediye Başkan Adayı Ali Çetinkaya için destek isteyerek sözlerini sonlandırdı. Muharrem İnce Nazilli ziyaretini tarım fuarı ziyaretiyle bitirdi.

Kaynak: FİLİZ ÖZDEMİR