Türkiye’ye “ambalajlı su” kavramını benimseten Pınar Su ve İçecek, modern teknolojisiyle 40 yıldan bu yana kaliteli su ve içecek ürünleri sunuyor. Güçlü ve güvenilir marka kimliği sayesinde su ve içecek sektörüne öncülük eden Pınar Su ve İçecek, iş süreçlerinin tamamında yüksek kalite standartlarını koruyor. Türkiye’nin en kaliteli kaynaklarından temin edilen suları şişeleyerek iç ve dış pazarlara sunan Pınar Su ve İçecek, “yüzde 100 Türk sermayeli” bir şirket olarak, Türkiye ve uluslararası piyasalardaki pazar payını güçlendirmeyi hedefliyor.

30 ülkede 40 bin Tonluk ihracattan 5,5 milyon ABD doları gelir elde ettik

Yerli üretimin en başarılı örneklerinden biri olarak “Pınar” ve “Pınar Yaşam Pınarım” markalarıyla 30 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini söyleyen Pınar Su ve İçecek Genel Müdürü Koral Kalpaklıoğlu, “Küresel gelişmeleri ve müşteri ihtiyaçlarını yakından takip ederek ihracat stratejilerini geliştiriyor; uluslararası pazarlarda aktif olarak yer alıyoruz. Türkiye’nin lider ihracatçı su firmalarından biri olarak 2022 yılında, Türkiye’den yapılan toplam su ihracatının % 10,3’ünü Pınar Su ve İçecek olarak tek başımıza gerçekleştirdik. İngiltere, Almanya, Belçika, Macaristan, İrlanda, Romanya, Yunanistan, Malta, Kosova, İsviçre gibi Avrupa ile birlikte KKTC, Azerbaycan, Irak, Kuveyt, BAE, Bahreyn, Singapur, Ürdün, Ukrayna, Trinidad Tobago, Amerika, İsrail, Filistin, Macaristan, Bulgaristan, Libya pazarlarında tüketicilerimizle buluşmaya devam ettik. 2022 yılında Avustralya, Estonya, Japonya, Türkmenistan ve Maldivler pazarına giriş yaparak ihracat yaptığımız ülke sayısını 30’a çıkarttık. Toplam 40 bin Tonluk ihracattan 5,5 milyon ABD doları gelir elde ettik” dedi.

Muhtar Öztürk’ten Büyükşehir'e hizmet teşekkürü Muhtar Öztürk’ten Büyükşehir'e hizmet teşekkürü

Yüksek teknolojiyle üretilmiş ambalajlı doğal kaynak suyunun yanı sıra, gazlı ve gazsız meyveli içecek alanında da tüketicilere güvenilir ve yenilikçi ürünler sunduklarını belirten Koral Kalpaklıoğlu; “Ürün, hizmet ve teknoloji geliştirme çalışmalarımızla birlikte dijitalleşmeye de yatırım yapıyoruz. Büyük bir hızla büyümeye devam eden e-ticaret ekosistemine uyum sağlayarak pandemi öncesinde temassız teslimat ve kredi kartıyla ödeme özelliklerini getiren ilk su markası olduk. “Yaşam Pınarım” mobil uygulamasında kullanıcılara daha iyi bir alışveriş deneyimi yaşatmaya yönelik yeni özellikler ekledik. Bunun yanı sıra 2007 yılından bu yana sürdürülebilirlik çalışmalarını odak noktamıza aldık. İklim değişikliği ile mücadele ve suyun korunması konularını öncelikli olarak ele alıyor, su yönetimi ve ambalaj azaltım çalışmaları ile doğal kaynakların verimli kullanılmasını sağlıyoruz. Pınar Su ve

İçecek olarak toplum ve dünya için değer yaratırken atık yönetimine ve enerji kaynaklarının doğru ve verimli şekilde kullanılmasına dikkat ediyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Pınar Su ve İçecek Genel Müdürlüğüne Koral Kalpaklıoğlu atandı

Türkiye’yi ambalajlı suyla tanıştıran Pınar Su ve İçecek 2023 yılının ilk çeyreğinde yönetiminde bayrak değişimi yaşadı. Vizyonuyla, girişimciliğiyle, sanayiciliğiyle, topluma katkısıyla ülkemize büyük hizmetler veren Selçuk Yaşar’ın torunu ve Yaşar Ailesinin 3. Kuşak temsilcisi Koral Kalpaklıoğlu, Pınar Su ve İçecek Genel Müdürlüğüne atandı.

2011 yılında Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun olan Kalpaklıoğlu, çalışma hayatına, 2011 yılında Pınar Su ve İçecek şirketinde Genel Müdür Asistanı olarak başladı ve 2015 yılında Operasyonlar Direktörü görevini üstlendi. Görev yaptığı süre içinde Türkiye’nin uluslararası pazarlarda yer alan güçlü markalarından biri olmasına katkı sağlayan Koral Kalpaklıoğlu, Nisan 2023 tarihinde Pınar Su ve İçecek Genel Müdürlüğü’ne atandı. (HABER MERKEZİ)

Editör: ERDAL GÜNDÜZ