AK Parti’li Sarıbaş’tan bütçe konuşması AK Parti’li Sarıbaş’tan bütçe konuşması

Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre; İYİ Parti Kuşadası ve Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hayati Atlı’nın partisinden istifasının yankıları sürüyor.

Olayın ardından açıklamalarda bulunan önceki dönem İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, İl Başkanı Ahmet Ertürk ve Milletvekili Ömer Karakaş’ı hedef aldı.

Sosyal medya hesabından ‘Bizde hiçbir başarı cezasız kalmaz’ başlıklı bir açıklama yapan Sarı, “İYİ Parti’nin kuruluş aşamasından bugüne kadar geçen sürede, Aydın il ve ilçelerinde birçok başarı hikâyesine şahit olduk. Bu süreçte binlerce partilimizin ve yüzlerce yöneticimizin emeği ve alın teri vardır. Fakat ne hikmetse, son aylarda partimize emek veren insanlarımız birer birer partiden koparıldı. Sorumluluk makamında olanlar bu kopuşu önlemek için gayret sarf edeceğine, tam tersi bu süreci körüklediler” dedi.

“NORMAL ŞARTLARDA ÖDÜLLENDİRİLMELİYDİ”

Bunun son örneğinin Kuşadası’nda yaşandığını aktaran Sarı, şöyle devam etti: “Kurulduğu günden beri başarılı teşkilatlarımızın başında gelen Kuşadası İlçe Teşkilatımız son yerel seçimlerde Aydın’da belediye meclis üyesi çıkaran tek ilçemizdi. Bunda elbette ki birçok etken vardı. Ama en büyük pay şüphesiz ki ilçe teşkilatınındı. Normal şartlarda, Aydın genelindeki sonuçlara bakılarak Kuşadası Teşkilatı’nın bu başarısı takdir edilmeli hatta ödüllendirilmeliydi.

Ama öyle olmadı. Dün akşam saatlerinde Aydın İl Başkan Yardımcısı tarafından mevcut İlçe Başkanı Müge Gök Başakçı partiye çağrılarak, görevden el çektirildiğine ve yerine Belediye Başkan adayının ilçe başkanı olarak atandığına dair yazı tebliğ edildi. Böylece, Kuşadası İlçe Teşkilatı’nın olağan kongreyle seçilmiş yönetim kurulu görevden alınmış oldu.”

“PARTİYİ DAĞITAN BAŞKAN…”

“İYİ Parti Kuşadası Teşkilatı’nda yaşanan bu operasyonla, bugüne kadar ısrarla savunduğumuz ‘istişare, demokrasi, adalet ve liyakat’ gibi değerlerin parti içinde artık bir anlamı kalmadığını görmüş olduk” görüşünü savunan Sarı, şunları kaydetti:

“Böylece, bu değişim için büyük gayretleri olan İl Başkanımız Sayın Ahmet Ertürk muradına ermiş oldu. Kendisini tebrik ediyorum. Yerel seçimlerde yaşattığı hezimetten sonra, İYİ Parti’yi Aydın’da ve nihayet Kuşadası’nda dağıtan başkan olarak tarihe geçti. Arka planda, Aydın’ın tek hamisi olan milletvekili Sayın Ömer Karakaş’ı da tebrik ediyorum. Teşkilatlar üzerinde hiçbir emeği olmadığı için kolaylıkla teşkilatların dağıtılmasına göz yumdu. Aslında Aydın’da teşkilatlara ihtiyaç da yok. Nasıl olsa il başkanı ile milletvekili onlar adına her şeye karar veriyorlar. Genel merkez de bu kararları onaylıyor. Konuyla ilgili geniş değerlendirmemi ve genel merkez bazında söyleyeceklerimi de bayramdan sonraya bırakıyorum. Bu vesileyle tüm dost ve arkadaşların bayramını kutluyor, saygı ve sevgilerimi iletiyorum.”

Kaynak: HABER MERKEZİ