Başkan Atay’ın kentin tarım ürünlerine katma değer kazandırıp kadın istihdamını desteklediği %100 Kadın Emeği Tarımsal Üretim Fabrikası, Türkiye’nin dört bir yanına lezzet ve kalite sunmayı sürdürüyor. Sağlıklı, besleyici ve uygun fiyatlı ürünlerin şöhreti ülke sınırlarını aştı.

Otomasyondan paketlemeye, barkotlamadan yönetim kademesine kadar her aşamasında kadınların istihdam edildiği fabrikada tüketime hazır hale getirilen ürünler, 3 konteyner halinde komşumuz Yunanistan’a gönderildi. Dünyanın çeşitli yerlerindeki sofralara lezzet katan gıda maddeleri, daha önce de Amerika Birleşik Devletleri’ne ihraç edilmişti.

Ürünler, ilçedeki Efe Bakkal raflarının yanı sıra www.efelerpazari.com adresli internet sitesinden de çevrimiçi satışa sunuluyor.

Tralleis kazıları için kamulaştırma kararı Tralleis kazıları için kamulaştırma kararı

BAŞKAN ATAY: “İHRACATLARIMIZ KADIN EMEĞİNİN ULUSLARARASI ARENADA KABUL GÖRDÜĞÜ BİR ZAFERDİR”

%100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nın ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha kanıtladığını ifade eden Başkan Atay, “Bu fabrika sadece tarımsal ürünlerin üretildiği bir mekân değil. Yaptığımız ihracatlar kadınlarımızın gücünün ve emeğinin uluslararası alanda kabul gördüğü bir zaferdir. Fabrikamızda çalışan değerli kadın emekçilerimize teşekkür ediyorum. Onların azmi ve emeği sayesinde, Efeler ilçemizin adı sadece yerel değil, uluslararası düzeyde de yankı buluyor. Üretimdeki başarılarımız ekonomimize katkı sağlamakla kalmıyor, toplumsal kalkınmamıza da büyük bir ivme kazandırıyor. Efeler Belediyesi olarak temel belediyecilik sorumluluklarımızı sürdürürken, kadın istihdamını desteklemeye, üretmeye ve kentimizin değerlerini dünya ile buluşturmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kaynak: HABER BÜLTENİ